NodeBB Push Bildirimleri

NodeBB
 • NodeBB yazılımında masaüstü ve mobil cihazlar için bildirimlerini aktif eden eklentinin adı NodeBB Desktop Notifications. Bu eklenti ile cihazlarınızda anlık bildirim alabilirsiniz.

  Bu NodeBB eklentisi, yeni gelen bildirimlerin masaüstü uyarılarını görüntülemek için HTML5 Bildirimleri API’sini kullanır.

  Bir forum logonuz varsa, bunu bildirim simgesi olarak kullanır. Bildirime tıklamak sizi uygun konuya götürecektir.

  Kullanıcı menüdeki bildirim simgesine tıkladığında, masaüstü bildirimlerini etkinleştirmek için bir izin iletişim kutusu açılır.

  Ayrıca mobil cihazlarda push bildirimlerini de destekler!

  Kurulum

  Admin panelden veya NPM aralığı ile yükleyebilirsiniz.

  npm install nodebb-plugin-desktop-notifications
  
 • @umut-seyarcı bu eklenti ilgini çekebilir.

 • @mekici güzel eklenti baya kullanışlı bizde sıkıntı olduğu için kullanmak nasip olmuyor şimdi yeni sunucuya geçince test edecez artık paylaşım için teşekkürler


Benzer konular


 • NodeBB Kullanim sartlari sayfasi

  NodeBB
  0 Oy
  8 İleti
  285 Bakış

  @fakruzaruret, içinde söyledi: NodeBB Kullanim sartlari sayfasi

  @crazycells evet orayı da görmüştüm ama gizlilik ve iletişim sayfaları için yetersiz kalcağı için ölçeklenebilir çözüm olarak bu plugini kurmak şart gibi. kaydolurken şartları okumaya zorlayacaksa o kısmı oraya da alabilirim dediğiniz gibi. Teşekkürler.

  Evet, /tosa ekleyince, kayit olan herkesin okuyup onaylamasi gerekiyor. Ama siz kendi sayfanizi yaratirsaniz bunun onayi icin kayit sayfalarinda degisiklik yapmaniz gerekir.

 • 3 Oy
  1 İleti
  362 Bakış
  Kimse yanıtlamadı
 • NodeBB yedekten geri yükleme

  Sabitlendi NodeBB
  0 Oy
  1 İleti
  343 Bakış
  Kimse yanıtlamadı
 • 0 Oy
  2 İleti
  231 Bakış

  @gandalf diğer kategorilerde sadece e-postasını onaylayan kullanıcılar konu açabiliyor. E postanızı doğruladınız mı?

  EDİT: Farkettim hocam. 2 gün önce NodeBB v1.18 sürüme güncellendi. Sanırım bir hata var. NodeBB’nin kendi forumunda da bu hata var ve rapor ettim. Yakında düzelir diye umuyorum.

  Yeni bir konuyu okumaya başladığınızda sonraki girişinizde sizi okuduğunuz en son iletiye yönlendiriyor her zaman ve bunun ayarı yok malesef.

 • NodeBB nedir? Nodebb forum nasıl kurulur?

  Sabitlendi NodeBB
  +0
  6 Oy
  34 İleti
  3k Bakış

  @fakruzaruret, içinde söyledi: NodeBB nedir? Nodebb forum nasıl kurulur?

  @admin, içinde söyledi: NodeBB nedir? Nodebb forum nasıl kurulur?

  MongoDB’nin son sürümünü sunucuya kurmak için aşağıdaki komutları girin.

  hocam mongodb 6.x kursak sorun olur mu? son sürüm yazmışssınız ama burada ve resmi dökümantasyonda 5.0 üzerinden işlem yapılmış.

  Ubuntu 22.04 üzerinde mongodb 6.0 kurdum ve nodebb kurulumunu da gerçekleştirdim. Nginx konfigürasyonlarını bir türlü yapamamıştım ama basit bir sorunmuş sadece / web kök dizininde root belirlemem gerekiyormuş.

  location / { root /home/user/web/domain.com/public_html/public; #This proxy forwards to a NodeBB Installation running on Node.JS proxy_set_header X-Real-IP $remote_addr; proxy_set_header X-Forwarded-For $proxy_add_x_forwarded_for; proxy_set_header X-Forwarded-Proto $scheme; proxy_set_header Host $http_host; proxy_set_header X-NginX-Proxy true; proxy_pass http://127.0.0.1:4567; proxy_redirect off; #proxy_http_version 1.1; proxy_set_header Upgrade $http_upgrade; proxy_set_header Connection "upgrade";

  özellikle bu kısmı iyi ayarlayın farklı kombinasyonlar illaki olacaktır ama subfolder vs olacaksa en üstten değil de / kök yolundan root tanımlamanız daha uygun olacaktır sonrasında blog kurdunuz mesela orada wordpress çalışacaksa
  /blog {} içerisine ayrı konfigürasyonlar yazabilirsinz.