Skip to content

discourse kurulumla alakalı sorular

Çözülmedi Soru Cevap
  • selamlar,
    forumdaki dökümanları okuyarak discourse kurulumunu gerçekleştirdim yalnız aklımda bir kaç soru var öncelikle sıfır ubuntu server yapılandırırken güvenlik duvarı oluşturmustum discourse kurmadan önce her hangi bir izin vermem gerekirmiydi ?

ikincisi discourse yuklenırken resımlerde gözüktüğü gibi bazı satırlarda warning yazıyor acaba eksık yanlıs bırseyler mı var ? ve yahut yanlıs sorunlu bır seyı bulmak ıcın kod varmı sıstemın sağlıklı calıstığına dair ?
    w1.png
    w3.png
    w4.png

• @ahmed26 Yeni sunucuda herhangi bir güvenlik ayarı yapmana gerek yok. Yani güvenlik ile kurulum birbirini etkilemiyor. Discourse kurulumundan sonra standart güvenlik ayarlarını yapmakta sakınca yok. Warningler sadece uyarı görmezden gelebilirsin.

Benzer konular

• 0 Oy
    3 İleti
    333 Bakış
    A

Hocam yedek geri yükle dedim yükledi tekrar kurulumdan sonraki Register ekranı geldi aynı admin ve şifremi girdim onay maili gelmiyor

• NodeBB Kurulumu

Çözülmedi Soru Cevap
    3
    0 Oy
    3 İleti
    69 Bakış
    adminA

@Synchise @phi katılıyorum Ubuntu/mongo sorunsuz kullanıyoruz bu varyasyon ile

• discourse kayıt ol butonuna ikon ekleme

Çözülmedi Soru Cevap
    2
    1 Oy
    2 İleti
    61 Bakış
    adminA

@EchoBilisim

<script type="text/discourse-plugin" version="0.8.13"> api.reopenWidget("header-buttons", { tagName: "span.header-buttons", html(attrs) { if (this.currentUser) { return; } const buttons = []; if (attrs.canSignUp && !attrs.topic) { buttons.push( this.attach("button", { label: "sign_up", className: "btn-primary btn-small sign-up-button", action: "showCreateAccount", icon: "user" }) ); } buttons.push( this.attach("button", { label: "log_in", className: "btn-primary btn-small login-button", action: "showLogin", icon: "user" }) ); return buttons; } }); </script>

Yukarıdaki kodu Görünüm > Temalar > HTML- CSS bölümünde header alanına ekle. Kod parçasındaki “user” ikonun ne olacağını gösteriyor. icon: “user” bu bölümü istediğin ikon ile değiştirebilirsin.

• 1 Oy
    4 İleti
    653 Bakış
    adminA

@dursuncan Hayır şifreler import olmaz.

• 3 Oy
    1 İleti
    779 Bakış
    Kimse yanıtlamadı