Skip to content

discourse kurulumla alakalı sorular

Çözülmedi Soru Cevap
 • selamlar,
  forumdaki dökümanları okuyarak discourse kurulumunu gerçekleştirdim yalnız aklımda bir kaç soru var öncelikle sıfır ubuntu server yapılandırırken güvenlik duvarı oluşturmustum discourse kurmadan önce her hangi bir izin vermem gerekirmiydi ?

  ikincisi discourse yuklenırken resımlerde gözüktüğü gibi bazı satırlarda warning yazıyor acaba eksık yanlıs bırseyler mı var ? ve yahut yanlıs sorunlu bır seyı bulmak ıcın kod varmı sıstemın sağlıklı calıstığına dair ?
  w1.png
  w3.png
  w4.png

 • @ahmed26 Yeni sunucuda herhangi bir güvenlik ayarı yapmana gerek yok. Yani güvenlik ile kurulum birbirini etkilemiyor. Discourse kurulumundan sonra standart güvenlik ayarlarını yapmakta sakınca yok. Warningler sadece uyarı görmezden gelebilirsin.


Benzer konular


 • NodeBB Kurulumu

  Çözülmedi Soru Cevap
  3
  0 Oy
  3 İleti
  69 Bakış
  adminA

  @Synchise @phi katılıyorum Ubuntu/mongo sorunsuz kullanıyoruz bu varyasyon ile

 • discourse kayıt ol butonuna ikon ekleme

  Çözülmedi Soru Cevap
  2
  1 Oy
  2 İleti
  61 Bakış
  adminA

  @EchoBilisim

  <script type="text/discourse-plugin" version="0.8.13"> api.reopenWidget("header-buttons", { tagName: "span.header-buttons", html(attrs) { if (this.currentUser) { return; } const buttons = []; if (attrs.canSignUp && !attrs.topic) { buttons.push( this.attach("button", { label: "sign_up", className: "btn-primary btn-small sign-up-button", action: "showCreateAccount", icon: "user" }) ); } buttons.push( this.attach("button", { label: "log_in", className: "btn-primary btn-small login-button", action: "showLogin", icon: "user" }) ); return buttons; } }); </script>

  Yukarıdaki kodu Görünüm > Temalar > HTML- CSS bölümünde header alanına ekle. Kod parçasındaki “user” ikonun ne olacağını gösteriyor. icon: “user” bu bölümü istediğin ikon ile değiştirebilirsin.

 • NodeBB mi Discourse mu?

  NodeBB
  3
  0 Oy
  3 İleti
  195 Bakış
  W

  Yanıtınız için teşekkür ederim. Sanırım Discourse ile devam edeceğiz 🙂

 • Ubuntu sunucuda Discourse kaldırma

  Discourse
  1
  1 Oy
  1 İleti
  255 Bakış
  Kimse yanıtlamadı
 • Discourse ile aynı sunucuda siteler yayınlama

  Discourse
  1
  1 Oy
  1 İleti
  621 Bakış
  Kimse yanıtlamadı