Skip to content

Nginx ssl_reject_handshake

Çözülmedi Soru Cevap
  • Merhaba,

Önerilen sekilde Discourse kurulumu yaptim.

Nginx configurasyonu duzenleyerek, web siteme IP adresi uzerinden erisilmeye calistiginda 403 donduruyorum.

Bunu yaptigim config;

server {
    listen 80;
    listen 443;
    server_name 1.1.1.1;
    return 403;
    }

Bu yaptigim config istedigim gibi calisiyor. Fakat ip adresime 443 portundan gelen kullanici SSL cozumleniyor. Yani SSL handshake oluyor.

Bunu engellemek icin asagidaki configi kullanmam gerektigini dusunuyorum. SSL handshake olmasini istemiyorum.

server {
    listen 443 default_server;
    listen [::]:443 default_server;
    ssl_reject_handshake on;
    server_name 1.1.1.1;
    return 403;

}

Bu config beni amacima ulastiriyor ama siteme domain ile girdigimde nginx welcome page ile karsilasiyorum. Baska bir sey olmuyor, siteme erisemiyorum. Bunu problemi nasil cozebilirim?

Benzer konular

• 0 Oy
    3 İleti
    332 Bakış
    A

Hocam yedek geri yükle dedim yükledi tekrar kurulumdan sonraki Register ekranı geldi aynı admin ve şifremi girdim onay maili gelmiyor

• Nodebb websocket hatası

NodeBB
    3
    0 Oy
    3 İleti
    99 Bakış
    fakruzaruretF

@admin hayır kullanmıyorum

• Discourse'u kurdum sorularım var

Discourse
    2
    0 Oy
    2 İleti
    152 Bakış
    adminA

@tevildo Kategorize kategorisini ilemezsin. Ancak adını admin panel > Kişiselleştir > Metin bölümünden değiştirebilirsin. Ayrıca
    Screenshot_2.jpg
    Buradaki tiki kaldırırsan kategorize kategorisi kategoriler sayfasından ve konu oluştururken seçme kısmından kalkar, bir nevi silinmiş gibi olur.
    Kategorili kilitlenmez, konu ise kilitlenebilir, sayfa başında tutturulabilir veya sürekli sabit kalması da sağlanabilir.
    Screenshot_3.jpg
    “Açılan her kategorinin için o kategori hakkında başlık açıyor.” bu seo açısından önemlidir. Hem iptal edemezsin.

• Nginx 502 Bad Gateway hatası çözümü

Genel
    1
    0 Oy
    1 İleti
    205 Bakış
    Kimse yanıtlamadı
  • Discourse Forum kurulumu

Sabitlendi Discourse
    36
    0 Oy
    36 İleti