Xiaomi Mi Note 10 PRO TWRP ile EU Rom yükleme

Teknoloji
  • Xiaomi Mi Note 10 Pro modeline TWRP ile xiaomi.eu tarafından paylaşılan ROM nasıl yüklenir? Sorusuna cevap vereceğim.

⚠ Bu işlemi yaparken çok dikkatli olmalısınız. Telefonunuz tamamen açılmayacak şekilde kapanabilir. Sorumluluk kesinlikle kabul etmiyorum.

⚠ Bu işlem hali hazırda Android 11 yüklü bir cihaz için test edilmiştir. Ve burada anlatılanlar sadece Android 11 işletim sistemine sahip bir Mi Note 10 Pro’ya uygulanmalıdır. Android 10 ve altı işletim sistemlerinde çalışmaz. Onlar için ayrı bir TWPR yüklemek gerekir. Konu içinde açıklayacağım.

Ön Hazırlık

Telefonunuzda geliştirici modu ve Bootloader kilidi açık olmalıdır. Eğer açık değilse önce bu işlemi yapmanız lazım. Eğer telefonunuzda geliştirici modu açık ve bootlader kilidi açık ise devam edebilirsiniz. (USB hata ayıklama modu açık olsun)

İlk olarak gerekli programları bilgisayara yükleyeceğiz. İlk olarak aşağıdaki bağlantıdan Mi Flash Tools adlı uygulamayı bilgisayarınıza indirin ve kurun.

Şimdi telefonunuzu kapatın. ekran kapandıktan sonra 5 sn bekleyin ve ses kısma ve power tuşlarına birlikte basın ve telefonunuzu fastboot (kurtarma) modunda başlatın.

Şimdi telefonunuzu Fastboot modunda iken bilgisayara bağlayın ve indirdiğiniz Mi Flash Tools uygulamasını çalıştırın.

programın üst menüsünde Driver adında bir buton var. Bu butona tıklayın ve telefonunuz ile uyumlu sürücülerin bilgisayarınıza yüklenmesini sağlayın.

Sürücüler yüklendikten sonra Mi Flash Tools uygulamasında fresh diye bir buton var ona tıkladığınızda uygulamada bir cihaz bulup bulmadığını kontrol edin. Yani COM3 id altında çeşitli bilgiler gelmeli. geldiyse sürücüler doğru yüklenmiş demektir.

Şimdi bu linkten TWRP uygulamasını bilgisayarınıza indirin.

İndirdiğiniz TWPR yükleme aracını C diskine kopyalayın. Ve telefonunuz Fastboot modunda iken TWRP yükleme aracını çalıştırın ve direktifleri uygulayın.